Informator dla osób z niepełnosprawnościami - zachęcamy do współtworzenia nowej witryny!

Dodano 2018-03-23

Które miejsca w naszym powiecie są najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? Gdzie potrzebne są zmiany, aby w danym miejscu dobrze i swobodnie czuły się także i osoby z niepełnosprawnościami ? Takie informacje mają się znaleźć w witrynie internetowej uruchomionej przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie:

www.powiat.pszczyna.pl/bez-barier

Powiat bez barier to specjalna strona internetowa skierowana do osób z niepełnosprawnościami a także ich rodzin i opiekunów. Ma być ona zbiorem informacji umożliwiających osobom z niepełnosprawnościami swobodne poruszanie się po terenie powiatu pszczyńskiego. Co istotne, ta witryna ma być tworzona przez osoby z niepełnosprawnościami, po to, aby w tym miejscu znalazły się informacje jak najbardziej obiektywne i sprawdzone.

Zamieszczenie informacji na stronie jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć w niebieskie pole - Dodaj nowy obiekt i po kolei wypełnić wskazane miejsca. Zamieszczone opisy wybranych obiektów, zostaną przyporządkowane do danej grupy. Dzięki czemu z łatwością w witrynie będzie można odnaleźć praktyczne informacje o wybranej instytucji, restauracji, czy sklepie. Co istotne, wszystkie informacje, opinie i uwagi zostaną przekazane osobom odpowiedzialnym za dane miejsce.

Powiat bez barier to jedna z wielu inicjatyw Starostwa Powiatowego w Pszczynie i Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

 

Europejski Fundusz Społeczny

Strona współfinansowana przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Kapitał ludzki
X